Šamanské a celostní léčení, Medicínský kruh

Kruh zachovává jedinečnost a současně sjednocuje, obsahuje všechny možnosti. 

Záměrem Cest kruhu je léčit, propojovat, inspirovat při hledání Cesty, harmonie a celistvosti.
Chce podporovat tvořivý rozvoj lidských bytostí k prospěchu Matky Země a všech jejich dětí.  

Tento medicínský kruh zve hledající k rozvoji vlastní zkušenosti, vzájemné podpoře,
inspiruje se spirituálními tradicemi předků, léčitelstvím, šamanismem a Rudou stezkou. 

Děkuji učitelům, kteří mne inspirují

Děkuji všem svým učitelům. Jak mne obdarovali a inspirovali?
Jorge Redtail Hawk
Redtail Hawk

Redtail Hawk

Jorge Redtail Hawk je tanečníkem slunce, učitelem spirituální moudrosti, lakotských tradic. Jsem vděčný, že se stal mým, naším průvodcem a učitelem. Když jsme se poprvé potkali, doprovázel nás na vision questu (VQ). V jeho očích bylo propojení, otevřenost, láska, skotačivá zvědavost a důvěra v život. V kruhu nám řekl - "Když budete upřímně hledat, najdete svou medicínu, stanete se svobodní a budete moci létat. A nenechejte si namluvit něco jiného." Byl velmi empatický, vnímavý, napojený. Na dálku cítil, když bylo někomu opravdu zle. Podporoval citlivě, aby to člověk zvládl sám. A tak to je při každém setkání, ponechává nám prostor, svobodu, abychom došli, kam potřebujeme. Šíří úsměv, humor, přátelství, porozumění, lásku a vědomí, nekonečnou podporu a moudrý nadhled. Cokoli dělá, je prolnuto úctou a láskou ke všemu živému, ke kruhu, světlu.
Doporučuji všechna jeho učení, obřady, kterými provází včetně potní chýše, a zejména rituál přechodu, hledání cesty a vize - vision quest.
Termíny a informace k VQ pro rok 2015 najdete na stránkách
Hájovna Bohuslavice - www.cestakekorenum.cz - Slezsko - na pomezí s Moravou
Centrum Nesměň - www.centrum.nesmen.cz - Jižní Čechy
Ma Prem Sugandho
SUGANDHO.jpg
Sugandho mne zaujala svou úplnou přítomností, laskavostí, moudrostí, empatií i nadhledem, vášní pro život. Velmi významně ovlivnil její vývoj a růst Osho, v jehož přítomnosti strávila mnoho let. Inspiruje cestou meditace, otevření se životu a vlastní hluboké zkušenosti. Při vedení skupin, v individuálních sezeních i léčeních, cvičeních, rituálech nabízí lidem vlastní prožitek, niterné porozumění sobě, svým hranicím, uvědomění souvislostí. Dává účastníkům velkou pozornost, podporu, vyváženou zpětnou vazbu jak při cvičeních, tak při léčení a sdílení. Je to cesta k vnitřní svobodě a lásce. 
Vystudovala psychologii a na Univerzitě v Duisburgu vedla semináře v Gestalt terapii, teorii komunikace, vztahu technologií a člověka. Při dlouholetém pobytu v Puně studovaůa na Oshově Multiverzitě meditace, neo-Reichiánskou práci s dechem, bioenergetiku, reiki, hypnózu, primární terapii a další metody a umění.  
Tyto zkušenosti a potřeba pomáhat hledajícím ji přivedla k vytvoření série workshopů v Čakrové alchymii, která je založena na holistickém pohledu na člověka, který jej vidí jako orchestr s nekonečnými možnostmi, které už máme v sobě. Mezi jejich témata patří pracovní semináře Od strachu k lásce, Dvě dimenze vztahu - rozplynutí v lásce a samotě, Transformace síly, Z hlavy do srdce, Zbavit se přesvědčení, Hněv kontra násilí, svoboda a hranice. Semináře vedouí k hluboké transformaci, zvědomění. S úžasnou integritou vede "Primární terapii", týdenní proces osvobozování se od vtisků, které jsme získali v dětství, cestu k naší svobodě a esenci. 
Hledáte-li hluboké zkušenosti s potřebou otevřít se v bezpečném prostoru s moudrou, láskyplnou podporou, seznamte se Sugandho. 
Děkuji, Sugandho. 
John Hawken - Starwater
John Hawken.jpg
John byl mým prvním, vynikajícím a zaníceným učitelem a průvodcem na mé cestě hledání. Představte si propojení ohnivého temperamentu, vysoké inteligence, dynamiky, schopnosti vytvořit nadhled, hluboké všeobecné znalosti, schopnost vidět energii, vciťovat se a za tím vším láskyplné srdce. Neskrývá své pocity a autenticky a s pravdou orla, který vidí z výšky, nabízí svým učedníkům zrcadla jejich života. Sdílí to nejlepší, co zná a umí, způsobem, který opravdu nenudí. Je empatický a podporující, a dovede vás i tvrdě a vědomě konfrontovat, abyste se dostali, kam opravdu potřebujete jít. A je toho opravdu hodně, co může předávat. Vychází jak z klasické psychologie, bioenergetiky a divadelní režie, které vystudoval včetně experimentálního divadla u Jerzy Grutowského, tak z tantrické cesty, kde byl žákem Margo Anand, z medicínské cesty, kde jej provázela Arwyn Dreamwalker.... Ale především do všeho vnáší svou kreativitu. Obdivoval jsem jeho schopnost improvizovat a na míru stvořit k dané situaci okamžitě jakýkoli obřad a léčení. Ano, v individuálním léčení i v šamanském léčení v Nekonečném Kruhu Hvězdné Panny byl neopakovatelný. Je vynikajícím učitelem tantrické cesty, kde rozvíjí stále nové možnosti.
Doporučuji všechny jeho kurzy a přednášky. S úctou a.láskou, Johne, děkuji. Dřive Hladový, nyní Ranbir Vlk
Medicínský kruh v Bohuslavicích
SWEAT HÁJOVNA.jpg
V okolí Hájovny je krásný les, příroda, zvířata i duchové. Zdejší kruh mi umožňuje vnímat, že všichni jsme rodina. Kruh prošel velkou dynamikou, jak to ve společenstvích bývá. Od myšlenky spoluvytvářet k hledání kořenů a dál... Spousta krásných bytostí, které se navzájem učí, jak být, tvořit, spousty událostí od potních chýší, hledání vizí, obřadů ohně, léčení až po návštěvy šamanů, spirituálních učitelů. Přijďte ochutnat, stojí to za to. A Vám, přátelé v kruhu, děkuji.
Emahó
EMAHO.jpg
Při setkání s Emahem jsem zažil okamžiky bezčasí, úplné přítomnosti, odvahu muže, který naplno otevírá své srdce a sdílí hluboké vědomí, moudrost, porozumění, nádhdernou harmonickou energii. Emahó je šaman kmene Teva. Setkejte se s ním, zažijete přijetí, propojení, lásku. Poprvé v životě jsem byl svědkem tak hluboké alchymie proměny člověka v šamana, skrze něhož proudí barevný proud energií, propojení s posvátnými silami a Existencí. Pohled, hlas, pohyb, ruce, ticho, klid i obrovská dynamika proměny. Jeho přátelství s ohněm, a způsob jak Vám k němu otevře cestu, cestu k osobní proměně, vášni pro život. Ohňový tanec. Je to velmi hluboký léčivý rituál s obrovským potenciálem propojení a transformace. Jeho kniha Vítr tvého srdce opravdu stojí za to číst a nechat do sebe vstoupit její - jeho lásku, světlo a moudrost. Děkuji, Emaho.
Alicia Hamm
ALICIA HAMM.jpg
Laskavé a čisté srdce, dutá kost, esence Skvan, oddanost životu, léčení a službě, přijetí, moudrost a obrovská odpovědnost vyvěrající z porozumění celku a lásky. Má tolik znalostí, síly, vědomí, které by byly schopny pohnout skálou a přitom je to živá a krásná žena milující děti, lidi, zvířata, rosltiny, Matku Zemi, Stvořitele. Jsou to nejdůležitejší dary a poselství, které rozdává. Mimoto vám odhalí alchymií šamanské práce, její techniky a navede vás k bezpečnému a prospěšnému způsobu jejich oživení. Děkuji, Alicie. 
Ma Ananda Sarita
SARITA.jpg
Půvabná a svěží žena, vědomá a přítomná. Mahasatvaa Ma Ananda Sarita je světoznámá učitelka Tantry a mystiky. Dlouhých 26 let byla učednicí Osha, který ji vedl k meditacím, Tantře, k tématům lásky a vztahů. Stejně jako on vede své žáky k seberealizaci a svobodě. Tantru učí jako životní cestu integrující sexualitu, lásku a spiritualitu. Pomáhá lidem překročit psychologická témata vzniklá kluturním podmiňováním a minulou zkušeností. Semináře, které vede nabízejí sebepoznání a rozvoj cestou tentry, meditací, vyznačují se intenzitou, hloubkou, respektem a přitom radostí, lehkostí, spontaneitou. Je i konzultantkou, léčitelkou, autorkou knih Tantická láska, Esence tantry. V roce 1990 založila školu zasvěcenou tantře a léčitelství. Oslovuje-li vás cesta tantry v láskyplném a bezpečném prostředí, velmi doporučuji. S láskou děkuji, Sarito
Ivana Vostárková  
ivanavostarkova.jpg
Ivana Vostárkovou jsem pozal na jejích úchvatných hlasových seminářích. Vášnivě a podmanivě předává své znalosti, moudrost a pochopení tvorby hlasu, života. Je velmi podporující, vtipná a dynamická. Zavede vás hluboko k sobě a otevře váš skrytý komunikační potenciál. Prostě to musíte zažít!
Medicínský kruh v Nesměni
NESMĚŇ VÝCHOD SLUNCE.jpg
V Nesměni, místě, kde vzniklo jedno z prvních meditačních centrer v tehdejším Československu, kde Ludmila Chrášťanská přeložila jako první Oshovu Oranžovou knihu meditací, se po léta schází spousty hledajících, kteří zde vytvořili velmi inspirující prostředí a energii. S příchodem Jorgeho Redtail Hawka do naší země se zde vytvořil i medicínský kruh. Pro mne bylo toto místo důležité m.j. tím, že jsem zde prošel svůj první klasický Vision quest. Všem lidem, které na této cestě potkávám, děkuji.
Termíny VQ pro tento rok:
6.-10.5.2014 - Centrum Nesměň
2.- 6.9.2014 - Centrum Nesměň
Pablo Russel
PABLO RUSSEL.jpg
Don Calos Jesusde Castillejos
531012E1-3557-4591-8FDD-045A942AA10D.jpeg
Osho
OSHO.jpg
Alan Lowen
ALAN LOWEN.jpg
Founation for Shamanic Studies - http://www.shamanism.org/
Jaroslava Grobcová

http://opravdova-skola.webnode.cz/news/zeme-morava-jeji-zamlcena-vznesenost-a-krasa-autorka-jaroslava-grobcova/
JAROSLAVA GROBCOVÁ.jpg
Zibby, Medvěd Mírumilovný Bojovník, Zbyněk Eller
ZIBBY.jpg
Když jsem jej poprvé viděl přednášet a také vždy potom, cítil jsem vždy láskyplného a moudrého muže milujícího život, svobodu. Má hlubokou potřebou pomáhat a léčit lidi a Matku Zemi a všechny její děti. Zibby žil mnoho let v Kanadě mezi indiány, kde poznával a učil se jejich kultuře, víře a léčení. Stal se adoptivním bratrem medicinmanky kmene Mohykánů z národnosti Irokézů, Phoenix Risingstar, a dostal svolení vykonávat některé posvátné obřady. Pilně plní slib “stavět mosty mezi kulturami.” Velmi doporučuji jeho laskavou péči. Děkuji, Zbyňku.
Kontakt: http://bearlodge.webs.com/
Katarína Hrčková
Hrčková Katarina e1fcd3fee4_100080969_o2.jpg
Zora Frešová
Holger Kalweit
HOLGER KALWEIT.jpg
Měl jsem jednu příležitost potkat Holgra Kalweita při jeho návštěvě na Moravy a v Čech. Úžasné faktografické znalosti etnopsychologa, který nashromáždil neuvěřitelné množství poznatků o domorodých kulturách a historii lidstva dokonale propojil s přístupem praktikujícího šamana, který opravdu dokáže léčit energii místa, vést Vás do hlubokých rituálů. Byl velmi inspirující, a přes zdánlivou odtažitost velmi otevřený, srdečný a sdílný v přímém kontaktu. Bohužel jsem zatím nestihl projít Dunkelterapií, kterou do Evropy přinesl po svých zkušenostech v Tibetu. Jeho knihy jsou hodně faktografické, pozoruhodně propojuje souvislosti.
Hivshu - Hlas Arktidy
HIVSHU ZPÍVÁ.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one