Šamanské a celostní léčení, Medicínský kruh

Kruh zachovává jedinečnost a současně sjednocuje, obsahuje všechny možnosti. 

Záměrem Cest kruhu je léčit, propojovat, inspirovat při hledání Cesty, harmonie a celistvosti.
Chce podporovat tvořivý rozvoj lidských bytostí k prospěchu Matky Země a všech jejich dětí.  

Tento medicínský kruh zve hledající k rozvoji vlastní zkušenosti, vzájemné podpoře,
inspiruje se spirituálními tradicemi předků, léčitelstvím, šamanismem a Rudou stezkou. 
POSVÁTNÝ OHEŇ.jpg
Ranbir Vlk - Jiří Spilka
Ranbir Vlk.jpg
Mé rodné jméno je Jiří Spilka, medicínská stezka a sannjás mi daly jméno Ranbir Vlk.

Jsem lékař nebo léčitel? - Medicína jako umění klasického léčení a Medicína jako cesta následování Posvátného Snu.
Už třicet šest let pečuji o nemocné jako klasický lékař, internista a gastroenterolog. Mou profesní láskou je intenzivní medicína. Je to krásná, naplňující, ale mnohdy vysilující práce. Dlouholeté nadšení až workoholismus mě v roce 1998 přivedly k vyhoření, do osobní krize. Byl jsem na dně. Ublížil jsem svým nejbližším, sobě a Univerzum mě zastavilo. Stal jsem se pacientem. Období bez energie, beznaděje, deprese. Klasická léčba nepomáhala.
Hledal jsem jak dál. Pohled na život se mi změnil a za horizontem klasické medicíny jsem objevoval jiné možnosti.
Moje pouť vedla k reiki, tantře, šamanismu, bioenergetice, sexuální terapii, tradiční čínské medicíně, meditační praxi, čakrové alchymii, energetickému poradenství podle Osha, práci se zvukem.

Co jsem se naučil o léčení?
Mám potřebu propojovat klasickou a alternativní medicínu.
Klasická medicína je velmi často nezastupitelná, velmi potřebná a užitečná, ale přes svou až neuvěřitelnou vyspělost naráží na zásadní omezení. Nezabývá se dostatečně duchovním rozměrem života, pacientům nenabízí celostní péči, spirituální a energetická léčení. Často ignoruje celistvost lidské bytosti nemocných, jejich vztahy s přírodou, duchovní napojení a podstatu. Omezuje to jejich motivaci a podporuje spíše pasivitu a spotřební přístup k životu a léčení. Vnitřní léčitel často není podpořen, neprobouzí a léčba se mnohdy nedaří. "Úspěšná" klasická léčba může maskovat duchovní souvislosti a uvědomění, které otevírají přístup ke skutečným kořenům nemocí.
Celostní přístup vnímá celou lidskou bytost se všemi vztahy.
Přijetí a respektování přírodní i vesmírné harmonie a zákonů poskytuje člověku ideální podmínky pro zdravý a šťastný život. Narušení této harmonie a zákonů přináší chorobu. Ta je pak darem ukazujícím na narušení vesmírného souladu. Pokud si to člověk uvědomí, může se do této harmonie vracet a uzdravit se.

Potkávám výborné učitele. Mým prvním učitelem tantry, šamanismu, bioenergetiky a sexuální terapie byl Starwater - John Hawken. V současné době mě na medicínské stezce v provází Jorge Redtail Hawk Arenivar, tanečník Slunce a učitel lakotské tradice. Jsem jim velmi vděčný, stejně jako Ma Prem Sugandho, Mahasatvaa Ma Ananda Saritě, Alanu Lowenovi, Ivě Vostárkové, Karlu Grünickovi, Alicii Hamm, Emahó, Pablovi Russelovi, Hivshu, lektorům Founation for Shamanic Studies Kataríně Hrčkové, Zoře Frešové, Sylvii Wohlfarter, Michaelovi Hasslingerovi.

Po všech těch letech hledání objevuji neuvěřitelnou hloubku, moudrost a lásku svých vůbec prvních učitelů, rodičů, předků a Matky Země.

Všem Vám, svým učitelům, s láskou děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one