Šamanské a celostní léčení, Medicínský kruh

Kruh zachovává jedinečnost a současně sjednocuje, obsahuje všechny možnosti. 

Záměrem Cest kruhu je léčit, propojovat, inspirovat při hledání Cesty, harmonie a celistvosti.
Chce podporovat tvořivý rozvoj lidských bytostí k prospěchu Matky Země a všech jejich dětí.  

Tento medicínský kruh zve hledající k rozvoji vlastní zkušenosti, vzájemné podpoře,
inspiruje se spirituálními tradicemi předků, léčitelstvím, šamanismem a Rudou stezkou. 
POSVÁTNÝ OHEŇ.jpg
Ranbir Vlk Jiří Spilka
Ranbir Vlk.jpg
Jmenuji se Jiří Spilka, Ranbir Vlk.

Vyrostl jsem ve městě a velmi miluji čistou přírodu. Těžká nemoc v dětství mi až nepříjemně rozšířila vnímání a nabídla potřebu přežít, touhu po životě, zdraví. Léčili mne láskyplní podporující lidé. Radost z uzdravení ve mně probudila zvědavost, divokost, pocit propojení, svobody a tušení velkého tajemství.
Moje cesta se propojila s léčením a zcela mne pohltila. Prožil jsem čtyřicet jedna let praxe klasického lékaře naplněných radostí, krásou i smutkem, poznáním.
Na druhé straně mne moje bezbřehost v často vysilující a časově téměř neomezené práci přivedly k vyhoření, ztrátě energie, k beznaději, depresi. Ublížil jsem svým nejbližším, sobě. Existence mne zastavila, stal jsem se znovu pacientem. Klasická léčba nepomáhala.
A tak jsem za horizontem klasické medicíny jsem objevoval jiné možnosti.
Moje pouť vedla k reiki, tantře, šamanismu, bioenergetice, tradiční čínské medicíně, meditační praxi, čakrové alchymii, práci se zvukem.

Co jsem se naučil o léčení?

Pokud je cesta, která může léčit nemocného a přivádět jej do vnitřní harmonie, do souladu s přirozeným celkem, je potřeba tuto cestu podpořit. Proto jsem začal propojovat přístupy klasické i alternativní medicíny.
Klasická medicína je velmi často nezastupitelná, velmi potřebná a užitečná. Je neuvěřitelně vyspělá, ale často naráží na zásadní omezení, protože se málokdy dostatečně zabývá duchovním rozměrem života, nenabízí péči o celou bytost nemocných, ani éčení duchem, vědomím, energií. Často pomíjí celistvost bytosti nemocných, jejich vztahy s přírodou, duchovní napojení a podstatu. Omezuje to motivaci nemocných pro sebeléčení a podporuje spíše pasivitu a spotřební přístup k životu a léčbě. Vnitřní léčitel často není probouzen a léčba se mnohdy nedaří. "Úspěšná" klasická léčba může maskovat duchovní souvislosti a uvědomění, které otevírají přístup ke kořenům nemocí.

Celostní přístup vnímá celou lidskou bytost se všemi vztahy. Proto se celostní léčení často bez "mederní medicíny".
Přijetí a respektování přírodní i vesmírné harmonie a zákonů poskytuje člověku ideální podmínky pro zdravý a šťastný život. Narušení této harmonie a zákonů přináší chorobu. A je na nás, zda nemoc přijmeme jako dar, který nám ukazuje, jak jsme narušili harmonii v našem "malém" vesmíru. Pokud si to člověk uvědomí, může se do této harmonie vracet a uzdravit se.

Jsem vděčný všem učitelům, především rodičům. Dále mne nejvíc ovlivnili Don Carlos Jesus de Castillejos, Ma Prem Sugandho, Jorge Redtail Hawk Arenivar, Starwater John Hawken, Emahó, Alicia Hamm, Pablo Russel, Alan Lowen, Ma Ananda Sarita, Vatayanna, Iva Vostátková, Hivshu, Katarína Hrčková, Sylvia Wohlfarter, Michael Hasslinger a mnozí další.

Po všech těch letech hledání stále objevuji neuvěřitelnou hloubku, moudrost a lásku svých rodičů, předků a Matky Země.

Všem Vám s láskou děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one